Jakim sposobem wybrać czworonoga i co kupić przed przybyciem zwierzaka do domu?

Jeżeli w naszym domu pomieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego kompatybilnym wychowaniem. Jest to ważne szczególnie, właśnie dlatego, iż już pierwsze miesiące życia każdego pieska mają wielkie znaczenie w jego rozwoju i wychowaniu. Jeśli stworzona przez nas opieka wobec pieska będzie zgodna, prędko zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeśli pragniemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, żeby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, bo do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie pieska z hodowli musimy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, albowiem w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać również o książeczce zdrowia czworonoga, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy także przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek odnajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w którym będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Oczywiście musimy schować przedmioty rodzaju przytulanki dla psa sklep, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, albowiem pies mógłby zaciekawić się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie powinniśmy obserwować jego wszystkie zachowania? W wypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy też meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla psa odpowiednie zabawki, najpoprawniej twarde, ponieważ pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Jest parę zasad, do jakich należałoby się zastosować, aby wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób rozkoszny oraz bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy ma prawo on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w naszej profesjonalnej obecności. To sprawi, że pies w czasie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby również chwalić pieska i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY