Osobisty basen w domu. Najlepsze rozwiązanie

Posiadanie basenu kąpielowego we własnym mieszkaniu jest ogromną atrakcją. To właśnie dzięki niemu mamy możliwość odpoczynku i relaksu bez konieczności udawania się na krytą pływalnie. Osobisty basen dodaje jego właścicielom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana dzięki współczesnym systemom zapewniającym filtrowanie i odkażanie wody.

Czy tylko ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Najczęściej umieszcza się go w piwnicy. Najprawidłowiej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu – basen ogrodowy. Rzecz jasna, później również można dobudować basen, jednakowoż będzie się to wiązało z wyższymi sumptami wynikającymi z dopasowania instalacji pomieszczenia.

Plusem krytego basenu jest to, że możemy w nim pływać obojętnie od pory roku. Kontrolowanie słusznej temperatury w pomieszczeniu, w którym znajduje się basen jest nadzwyczaj istotne.

Należy zapewnić w nim jak bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, która powstaje za sprawą parowania wody. Parowanie wody w ulokowaniu będzie mniejsze, jeżeli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Porządnie byłoby zainstalować w pomieszczeniu też osuszacz wody lub klimatyzację.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY