Do czego się przydają zabiegi w hiperbarycznej komorze

Dzisiejsza medycyna nieustannie rozwija się, oferując coraz to nowocześniejsze metody leczenia różnych schorzeń. terapia hiperbaryczna może stanowić skuteczną formę wspomagania tradycyjnego leczenia dla szerokiego grona pacjentów cierpiących na różnorodne dolegliwości, w tym takie, z którymi ciężko poradzić sobie typowymi sposobami.

Szczególne wskazania do takich zabiegów są u osób które się borykają z trudno gojącymi się ranami, w tym odleżynami i stopą cukrzycową. Zabiegi w komorze hiperbarycznej są również rekomendowane pacjentom po udarach i z innymi schorzeniami neurologicznymi, gdyż dotlenienie tkanek w mózgu w pewien sposób może poprawić ich stan. Wśród osób mogących skorzystać z tej metody znajdują się również aktywni sportowcy, którzy ulegli jakiejś kontuzji i chcą przyspieszyć proces regeneracji tkanek. Komora hiperbaryczna może okazać się pomocna także dla pacjentów mających problemy onkologiczne, wspierając proces leczenia i ograniczając skutki uboczne chemio i radioterapii. Metodę tę zaleca się ponadto osobom które cierpią na zespół przewlekłego zmęczenia, boreliozę czy fibromalgię.

Do terapii też się kwalifikują pacjenci z zaburzeniami narządu słuchu, takimi jak nagła głuchota czy szumy uszne, a także osoby u których występują przewlekłe stany zapalne. Warto jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem terapii konieczna jest rozmowa z lekarzem specjalistą, który sprawdzi, czy nie występują przeciwwskazania do jej użycia, i czy takie zabiegi faktycznie mogą przynieść pożądane rezultaty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY