Jak wybrać dobre terrarium dla żółwia

Sporo osób zamiast najczęściej spotykanych kotów i psów decyduje się na posiadanie innego zwierzaka. Ich wybór często pada na żółwie, które są dość proste w pielęgnacji, niezbyt wymagające, a jednocześnie często żyjące znacznie dłużej niż ich właściciele. W zoologicznych sklepach znajdzie się wiele różnych gatunków żółwi, różnią się one ostateczną wielkością, dietą i wymaganiami.

Tak więc przed podjęciem decyzji warto trochę poczytać na ten temat lub też porozmawiać ze specjalistą, aby wybrać taki gatunek jaki najbardziej będzie spełniał oczekiwania. Duże znaczenie będzie miało to, czy wybrany żółw będzie typowo lądowy czy wodny.

Zasada ogólnie jest taka, że te gady powinny być trzymane w warunkach jak najbardziej podobnych do naturalnych. Z takich też powodów w tym drugim przypadku niezbędne będzie również zagwarantowanie odpowiedniego zapasu wody, tak żeby żółw po prostu mógł w niej popływać. W tym celu najbardziej odpowiednie będzie terrarium z wyposażeniem, jakie należy dopasować do konkretnego gatunku. Przede wszystkim tu chodzi o wielkość, i to żółwia dorosłego, bo bez sensu będzie kupować paru różnych terrariów i je co chwilę wymieniać.

Istotne jest również to, aby zapewnić odpowiedni rodzaj podłoża, a przy żółwiach wodno-lądowych również miejsce do kąpieli. Przy niektórych gatunkach konieczne będzie zachowanie odpowiedniej temperatury, co oznacza konieczność kupienia odpowiedniej grzałki. Na szczęście nie ma z tym obecnie żadnych problemów, bo wystarczy odwiedzić jakiś terrarium sklep i tam się znajdzie wszystko co niezbędne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY