Licencja pilota – jak ją można szybko i sprawnie zrobić

Ludzie od niepamiętnych czasów marzą o tym żeby latać jak ptaki. Dzisiaj te marzenia można spełnić na kilka sposobów. Jednym wystarczy podróż samolotem do jakiegoś odległego kraju, inni z kolei mogą chcieć samodzielnie zasiąść za sterem. O ile droga do pilotowania dużych pasażerskich odrzutowców jest naprawdę wymagająca i długa, to już za stery niewielkich turystycznych samolotów praktycznie każdy może wsiąść. Przepisy precyzują to bardzo dokładnie, niezbędne jest chociażby dysponowanie odpowiednio dobrym zdrowiem. Wszelkie kłopoty w powietrzu mogłyby się skończyć poważnymi konsekwencjami, z tego też powodu od pilotów to zdrowie jest wymagane.

Konieczny do zdania też będzie egzamin państwowy, i dopiero wówczas będzie wydana licencja pilota. Jeśli ktoś będzie chciał te marzenia spełnić, to musi przede wszystkim zrobić specjalny kurs pilotażu, jaki przygotuje go odpowiednio do lotów. Takie kursy lotnicze są organizowane przez coraz większą liczbę szkół, zarówno posiadających samoloty jak również doświadczonych instruktorów. Niezwykle istotne jest to, aby poziom zajęć był na odpowiednim poziomie, ponieważ wówczas nie będzie problemów aby zdać taki egzamin.

W pierwszej kolejności ośrodek szkolenia lotniczego zapewnić musi wymaganą przepisami ilość teoretycznych i praktycznych godzin. Teoria obejmuje wszelkie zagadnienia, które są niezbędne do tego, aby pilotować bezpiecznie samolot. Na zajęciach kursanci między innymi poznają prawo lotnicze i budowę samolotów, ale też się uczą nawigacji, meteorologii czy łączności. W zależności od szkoły i rodzaju szkolenia trzeba się liczyć z liczbą godzin między kilkadziesiąt a nawet ponad sto. Część praktyczna jest krótsza, ale za to bardziej ekscytująca. To wtedy właśnie kursanci dokonują swojego pierwszego lotu, ale też się uczą wszelkich niezbędnych przy lataniu manewrów. Ostatnim etapem na drodze do samodzielnego pilotowania będzie zdanie pozytywnie państwowego egzaminu, z tego też powodu niezwykle istotne jest, w jakiej szkole ktoś się będzie uczył do niego.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY