O czym należy pamiętać, jeżeli kupuje się nową huśtawę do swojego ogrodu

Właściciele ogrodów przy domu mają różne możliwości ich zagospodarowania. Jednym z oryginalniejszych, a na pewno praktycznych pomysłów, będzie postawienie huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na relaks, można na niej zająć się książką, po prostu się polenić, a nawet uciąć drzemkę.

Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od paru spraw. Przede wszystkim duże znaczenie ma ilość miejsca w ogrodzie. Jeżeli ogólna powierzchnia nie zalicza się do największych, to raczej powinno się zrezygnować z większych modeli.

Najczęściej spotykany stelaż huśtawki ogrodowej dla trzech osób będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja będzie zajmowała kawałek terenu. Trzeba też wziąć pod uwagę sposób montażu. W przypadku większych modeli jest zalecane, aby je stawiać na twardej powierzchni, takiej jak beton, żwir czy słupy. Następną rzeczą, o którą należy zadbać, będzie zapewnienie bezpieczeństwa. Pomimo że w pierwszym momencie huśtawka do ogrodu wydaje się niegroźnym sprzętem, na jakim trudno coś poważnego sobie zrobić, to w praktyce jest to trochę inaczej.

Jeżeli pod wpływem ciężaru paru użytkowników coś popęka, to taka usterka może się skończyć groźnym wypadkiem. Z tego też powodu ważne jest największe możliwe obciążenie. Powinno być ono minimum dziesięć procent większe od całościowej wagi użytkowników tego sprzętu, lecz jeżeli będzie trochę więcej, to tym lepiej. Przy czym należy sprawdzić dokładnie nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale również resztę osprzętu, czyli łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każdy z tych elementów będzie decydować o udźwigu, ale też o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY