Oferta z zakresu kardiologii proponowana w ośrodku medycznym Sports Medic

{Oferta kardiologiczna proponowana w ośrodku medycznym Sports Medic to usługi specjalistyczne. Kardiologia Wrocław to leczenie schorzeń i nieprawidłowości w obrębie układu krążeniowego i serca. Kardiolog najpierw zleca właściwe badania, a potem wdraża proces leczenia. Doświadczeni specjaliści do chorych ukierunkowani są indywidualnie, co oddziałuje na otrzymanie doskonałych rezultatów.

Zabiegi realizowane w placówce dotyczą kardiologii inwazyjnej. Opiera się ona na wykorzystaniu cewnika naczyniowego i kardiologii nieinwazyjnej. W drugim przypadku chodzi o diagnostykę i leczenie chorób układu krążeniowego oraz serca, bez konieczności fizycznej ingerencji w organizm. Kompleksowa opieka medyczna obejmuje: konsultacje kardiologiczne, próby wysiłkowe EKG, badanie EKG Holter, badanie holter ciśnieniowy, USG serca, USG doppler, próby wysiłkowe, holtery ciśnieniowe, holtery EKG.

Kardiolodzy ze Sports Medic to doświadczeni oraz stale rozwijający umiejętności specjaliści, mający wprawę w leczeniu najmłodszych, dorosłych a także osób uprawiających sport. Do specjalistów należy się zgłosić, gdy odczuwa się: ból albo ucisk w klatce piersiowej, arytmię serca, duszności, czy omdlenia i uczucie osłabienia. W przychodni można korzystać zarówno z konsultacji, jak i z wysokospecjalistycznych procedur terapeutycznych: koronarografii, zabiegów przezskórnej angioplastyki wieńcowej, wszczepienia rozrusznika i kardiowertera – defibrylatora, inwazyjnych badań elektrofizjologicznych, przezskórnej ablacji albo operacji kardiochirurgicznej.

Używanie nowoczesnego sprzętu, spora wiedza i kompetencje personelu medycznego motywują do leczenia się tutaj.

Kompleksowa diagnoza kardiologiczna w Sports Medic motywuje do tego, by zgłosić się na diagnostykę dokładnie do tej placówki. Jeśli tylko ktoś czuje się stale przemęczony, wejście po schodach sprawi mu trudność, a także poczuje ból w klatce piersiowej i kołatanie w sercu, to są to symptomy, z jakimi powinien zgłaszać się do wskazanej placówki medycznej. Kardiologia Wrocław stricte pokazuje, z jakimi objawami się zgłosić.

W czasie konsultacji lekarze przyjrzą się pacjentowi oraz wskażą, w jaki sposób poprowadzić prozdrowotny tryb życia codziennie. Ukażą, że na przyspieszone bicie serca oddziałują: wysiłek fizyczny, sytuacje stresowe, nadczynność tarczycy oraz gorączka. Wówczas też przeprowadza się w ośrodku kompleksowe badanie elektrokardiograficzne.

Do ośrodka zgłaszają się także pacjenci po przechorowanym SARS COV 2. Jednym z najcięższych powikłań jest zapalenie mięśnia sercowego, jakie może doprowadzać nawet do niewydolności sercowego. Z tego względu tak znaczące pozostaje to, żeby pacjenci po przebytej chorobie obserwowali swój organizm. Wykwalifikowani kardiolodzy będą zajmować się pacjentami, którzy w placówce mogą poczuć się bezpieczniej.

W celach diagnostycznych wykonane są w klinice: badania echokardiograficzne, badania EKG, testy obciążeniowe na bieżni ruchomej, holter rejestrowany przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca oraz holter RR. Spore wskazania do diagnostyki kardiologicznej obejmują: pacjentów z niebezpieczeństwem wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych, pacjentów obciążeni rodzinne, pacjentów podwyższonego ryzyka leczących się z powodu cukrzycy lub chorób miażdżycowych, osób które wykonują zawody wysokiego ryzyka oraz osób aktywnie uprawiających sport. Jeśli jest to konieczne, wykonywane są w placówce inwazyjne procedury diagnostyczne, do jakich wliczają się: badania z zastosowaniem cewników, IVUS, pomiar ciśnienia wewnątrz tętnic wieńcowych oraz koronografia. Wykwalifikowani kardiolodzy do chorych ukierunkowani są indywidualnie i to zapewnia bardzo dobre efekty leczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY