Najem samochodu, krok po kroku – jakim sposobem działa wypożyczalnia samochodów?

Żeby wynająć auto bez zbędnych niedogodności należy trzymać się procedur zawartych na witrynach czy też formularzach otrzymanych w siedzibach korporacji. Pierwszym krokiem przeważnie jest sprawdzenie czy dana klasa i model samochodu, jaki nas interesuje jest dostępny w terminie w jakim planujemy pożyczyć auto. Jeżeli auto jest dostępne, korporacja na samym początku chce by zadeklarować miejsce oraz godzinę odbioru jak oraz oddania auta. Z niektórymi wypożyczalniami wolno na oddanie auta umówić się również telefonicznie.

Jesteśmy w stanie spotkać się z jednostkami które przy zamówieniach internetowych lub ewentualnie telefonicznych będą potrzebowały zaliczki płatnej z góry za złożenie zamówienia. Kiedy samochód podstawiany jest w wyznaczone przez nas miejsce podpisywana jest umowa z przedstawicielem firmy. Jeżeli natomiast odbieramy samochód z siedziby firmy, umowa podpisywana jest na miejscu. Na zakończenie, kiedy zwracamy pojazd w umówionym dniu i miejscu następuje wspólne spisanie protokołu oświadczającego stan auta. Jeżeli chcesz wynająć auto sportowe, zobacz na wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków. Nie każdy zna się na prawie.

Podczas wynajmu auta będziemy podpisywać umowę zawartą pomiędzy nami a wypożyczalnią. Przed podpisaniem umowy należy ją naturalnie dokumentnie przeczytać. Może się też wiedzieć co powinna zawierać taka umowa. Warto zwrócić szczególną uwagę czy zostały jasno wyznaczone podmioty umowy. Należy nie zapominać, że osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą muszą podać jej nazwę a w wypadku spółek należy domagać się nazwy oraz adresu spółki, numeru wpisu do KRS i osoby upoważnionej do jej reprezentacji.

Drugim ważnym aspektem jest dobrze określony obiekt najmu – w tym przypadku jest to auto. Po za podstawowymi informacjami o samochodzie powinny się tam odnaleźć również informacje o numerze nadwozia i VIN. Musi być wiadomo, że w umowie chodzi o ten samochód a nie inny. Na umowie muszą się znajdować wszystkie postanowienia tj. wszelkie terminy, przeznaczenie samochodu oraz klarownie sformułowane obowiązki najemcy i wynajmującego. Odpowiednio jest tez się zgłosić z taką umową do prawnika, by dowiedzieć się czegoś więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY