USA – według jakich zasad można się tam udać w podróż

Stany Zjednoczone mają bardzo dużo do zaoferowania jeśli chodzi o turystykę. Na dokładniejsze ich pozwiedzanie i obejrzenie wszystkich atrakcji trzeba by mieć przynajmniej parę miesięcy. Na szczęście aktualnie osoby które chcą się w taką podróż życia udać, mają łatwiej niż jeszcze parę lat temu. Przed rokiem 2019 chcąc dotrzeć na terytorium USA każdy musiał posiadać ważną wizę. A jej wydanie wiązało się z koniecznością złożenia wniosku, opłacenia go i wizyty u konsula. I nie było wcale pewności, że koniec końców dostanie się taką wizę, bowiem bardzo dużo zależne było od kaprysu jednej osoby.

Dzisiaj Polska jest obsługiwana w ramach ruchu bezwizowego, co oznacza że przybycie do USA w celach turystycznych lub medycznych wymaga zgłoszenia w elektronicznym systemie ESTA. Rejestracja tam jest dość łatwa, przede wszystkim wymaga wysłania specjalnego formularza na stronie. Konieczny warunek to dysponowanie paszportem z elektronicznym chipem, jego numer również stanowi jeden z elementów formularza. Otrzymane zezwolenie jest ważne przez okres dwóch lat, i jego posiadacz może w tym czasie wiele razy jeździć do USA.

Jeśli z jakiejś przyczyny wniosek esta do usa został odrzucony, to wówczas do dyspozycji jest standardowe ubieganie się o wizę, z wizytą w konsulacie. Przy wypełnianiu wniosku ESTA warto poprosić o pomoc pośrednika. Dokładnie on zweryfikuje składane dokumenty, czy wszystko jest z nimi w porządku, a dodatkowo w przypadku jakiś problemów posłuży pełnym wsparciem i pomocą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY